Drobečková navigace

Úvod > Naše školka > Aktuality > DODRŽUJTE A RESPEKTUJTE !!!!

DODRŽUJTE A RESPEKTUJTE !!!!Do mateřské školy patří děti zdravé, v psychické a fyzické pohodě.

Kdy dítě do školky nevodit?

 

  • při zvýšené teplotě, a to i pokud mělo teplotu den před nástupem
  • pokud má rýmu virovou či bakteriální (jak „bílou“ tak i „zelenou“), a to až do úplného vyléčení
  • pokud má dítě intenzivní kašel
  • s infekčním onemocněním
  • pokud dítě zvrací a má průjem, a to i pokud šlo o den před nástupem
  • pokud užívá antibiotika anebo je v rekonvalescenci (1. týden po doužívání)
  • pokud má parazitární onemocnění (vši, roupy aj.)
  • s infekčním zánětem spojivek, až to úplného vyléčení

 

Mateřská škola má dle školského zákona 561/2004 Sb. povinnost zajistit bezpečnost a ochranu zdraví dětí při vzdělávání, tzn. má povinnost ochránit děti v mateřské škole před kontaktem s dítětem, které má zjevné příznaky přenosné nemoci.

Dle zákona č.89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů, je každý povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, z toho tedy vyplývá, že MŠ má právo odmítnout nástupy, pokud jeví zřejmé příznaky přenosné nemoci. V případě, že se u dítěte projeví příznaky během dne, budete vyzváni k okamžitému odchodu dítěte z MŠ. Na straně zákonného zástupce je povinnost dítě v tomto stavu do MŠ nevodit.